Актуальні рекомендації BASF щодо кукурудзи

Підготовка до посіву: інокуляція насіння

Незважаючи на мінливі погодні умови, активно триває посівна кампанія кукурудзи.

Для протруєння насіння кукурудзи компанія BASF пропонує використати фунгіцидний протруйник насіння Іншур® Перформ, що ефективно контролює її головні хвороби: гельмінтоспоріозну та фузаріозну кореневі гнилі, летючу та пухирчасту сажки, пліснявіння насіння.

Яскраво виражений AgCelence® ефект протруйника сприяє отриманню додаткового врожаю за рахунок посиленого поглинання азоту, краще розвиненої кореневої системи та збільшення стійкості до стресових умов. При цьому протруйник абсолютно безпечний для проростків – не спричиняє пригнічення та втрату польової схожості обробленого насіння кукурудзи.

Оброблене насіння можна зберігати 18 місяців. Норма витрати препарату 0,5 л/т насіння.

Захист від грунтових шкідників

Важливим та невід’ємним елементом технології вирощування є захист кукурудзи від комплексу ґрунтових шкідників: личинок ковалика, підгризаючих совок, личинок травневого хруща та карантинного шкідника діабротики, які пошкоджують або здатні повністю знищити рослини кукурудзи. При цьому цих шкідників неможливо контролювати за допомогою звичайних інсектицидів. Тому необхідно провести сівбу з одночасним внесенням ґрунтового інсектициду Регент® 20G з нормою витрати 5 кг/га з використанням аплікаторів. У випадку відсутності спеціального обладнання можливе внесення суцільним способом безпосередньо у ґрунт перед сівбою з нормою витрати 10 кг/га. Цей захід дозволить захистити рослини та зменшити популяцію шкідників до економічно безпечного рівня. Завдяки тому, що інсектицид не має репелентного ефекту, він ефективно контролює популяції ґрунтових шкідників. Діюча речовина інсектициду завдяки своїм хімічним властивостям не мігрує в ґрунті та не попадає в ґрунтові води.

Контроль бур'янів: досходові гербіциди

Починаючи з фази сходів, кукурудза дуже сильно реагує на конкуренцію з боку бур’янів. Тому важливо вжити усіх заходів для уникнення такої проблеми на полі з перших днів появи проростків культури на поверхні ґрунту. Надієвішим заходом є внесення високоефективних ґрунтових гербіцидів. Компанія BASF рекомендує використати для контролю багатьох широколистих та злакових бур’янів ґрунтовий гербіцид з унікальною діючою речовиною Диметенамід–П – Фронтьєр® Оптіма з нормою витрати 0,8-1,2 л/га. Гербіцид дозволяє одержати високу ефективність не тільки при достатньому забезпеченні вологою під час його внесення. Його висока водорозчінність та відносно невелика адсорбіція ґрунтом забезпечують контроль бур’янів і під час відносно посушливих умов. Обробка поля може бути проведена до сівби, після сівби та до появи сходів кукурудзи. У разі високого вмісту гумусу в ґрунті (більше 3,5%) норму витрати препарату рекомендується збільшити до 1,4 л/га. Завдяки високій фотостабільності Фронтьєр® Оптіма не потребує заробки в ґрунт. Діюча речовина гербіциду абсорбується колеоптилем і повинна бути присутня в верхньому шарі ґрунту, коли бур’яни сходять та проходять через оброблений шар ґрунту.

Також для боротьби з бур’янами в ранні фази розвитку кукурудзи пропонується використання ґрунтового гербіциду Стомп® 330. Він має унікальну особливість – фізіологічну та позиційну толерантність до культур, на яких використовується. До кукурудзи Стомп® 330 має позиційну толерантність - це значить, що він повинен вноситись так, щоб гербіцидний екран знаходився вище рівня розміщення висіяного насіння.

Норма витрати - залежно від типу ґрунту - 3-6 л/га. Ефективний проти однорічних дводольних: види щириці, лободи, вероніки, жабрію ладанного, лутиги, маку, воловику, портулаку та однорічних злакових бур’янів: тонконогу, метлюгу, пальчатки, гумаю, елевзини індійської та інших. Норма витрати робочої рідини при використанні Фронтьєр® Оптіма та Стомп® 330 має становити 200-400 л/га.

Також можливе використання суміші Фронтьєр® Оптіма, 1,0-1,2 л/га + Стомп® 330, 3,0 – 4,0 л/га. Ця комбінація дозволить розширити спектр контрольованих бур’янів.