Актуальні рекомендації BASF щодо сої

Підготовка до посіву: інокуляція насіння

Хоча друга половина квітня видалася прохолодною та дощовою, настали дні, коли повітря та грунт прогрілись достатньо, щоб можна було приступити до посіву сої.

Незважаючи на складні погодні умови, і, як результат, низький рівень урожайності цієї культури у 2015 році, соя залишається економічно вигідною та перспективною культурою для сільгоспвиробників. Значну прибавку врожаю сої дає відносно недорогий захід – обробка насіння інокулянтами. Ця обробка є штучним зараженням насіння бактеріями, які розвиваються на кореневій системі і перетворюють повітряний азот в нітрати, які, в свою чергу, необхідні для розвитку рослини. Встановлено, що соя віддає перевагу природному біологічному азоту в порівнянні з штучно синтезованим. Також, в результаті хорошого збагачення бульбочками, бобові можуть залишати в грунті від 60 до 340 кг невикористаного азоту на кожному гектарі.

Компанія BASF пропонує сільгоспвиробникам провести обробку насіння сої такими инокулянтами як ХіСтік Соя та ХайКот Супер Соя.

ХіСтік Соя - це високоефективний інокулянт на стерильній торфовій основі для обробки насіння сої. Норма використання - 400 г на 100 кг насіння. Дуже зручна упаковка (пакет 400 г) дозволяє проводити інокуляцію сухим методом, коли інокулянт просто додається в бункер сівалки перед посівом або в бункер протруювача з подальшим перемішуванням із насінням. Завдяки додатковим речовинам інокулянт дуже добре утримується на насінні після перемішування. Також можна додати невелику кількість води (2 мл на 1 кг насіння), перемішати з насінням, щоб його зволожити, а тоді перемішати з інокулянтом. Якщо оброблене насіння не було висіяне протягом 24 годин, необхідно провести повторну інокуляцію.

ХайКот Супер Соя – пре-інокулянт для обробки насіння сої. Обов’язкове використання його з ХайКот Супер Соя Extender. Норма використання: ХайКот Супер Соя 1,42 л/т + ХайКот Супер Соя Extender 1,42 л/т. Інокуляцію можна проводити за 90 днів до висіву насіння, оскільки ХайКот Супер Соя Extender забезпечує бактеріям додаткове живлення та захист. Упакований інокулянт в коробку, в якій знаходяться обидва компоненти, кожний у каністрі об’ємом 6,4 л. Упаковки вистарчає на обробку 4500 кг насіння сої.

На ринку інокулянтів України ХайКот Супер Соя є найбільш ефективним препаратом: концентрація бактерій на 1 насінину в 2 рази більша, ніж забезпечують продукти конкурентів. Це, в свою чергу, гарантує утворення більшої кількості бульбочок та, в результаті, збільшення врожаю.

Підготовка до посіву: протруєння насіння

Зростання посівних площ під соєю сприяє розповсюдженню захворювань та шкідників, які можуть значною мірою знизити її врожай. Компанія BASF пропонує знаряддя для вирішення можливих викликів на полі у найбільш уразливий для сої період - від посіву до сходів, – протруйник Стандак® Топ.

Стандак® Топ поєднує в собі три діючі речовини, які забезпечують інсектицидну дію (фіпроніл), фунгіцидну дію (тіофанат-метил та піраклостробін) та фізіологічний ефект (піраклостробін). При обробці насіння Стандак® Топ розрахунку 1,0-2,0 л/т продукт контролює такі хвороби сої, як церкоспороз, фомопсис, фузаріоз, антракноз, пліснявіння насіння та комплекс грунтових шкідників. Також Стандак® Топ, завдяки AgCelence® ефекту, забезпечує кращий розвиток кореневої системи, а це, в свою чергу, забезпечує кращий доступ до вологи та елементів живлення. Препарат сумісний з інокулянтами ХіСтік Соя та ХайКот Супер Соя.