СОНЯШНИК ТА СОЯ – НОВИЙ АГРАНИЙ ТРЕНД УКРАЇНИ!

Аби більше виграти на світових цінах, українські аграрії цього року будуть активніше сіяти вигідніші культури. "Відмінна риса нинішнього маркетингового року - підвищення привабливості експорту сої та ріпаку", - повідомив фахівець відділу агропромислового комплексу ДП «Держзовнішінформ» Євген Томашевський.
За підсумками 2014 року виробництво кукурудзи виявилось майже нерентабельним, а поганий стан озимих призведе до неминучого пересівання частини площ. У 2015 році українські аграрії замінять зазначені культури високомаржинальними соєю та соняшником. 
За прогнозами аграрних експертів, у 2015 році слід очікувати збільшення валового збору соєвих бобів і насіння соняшнику.
По-перше, рентабельність виробництва цих культур найвища, і пріоритет аграріїв поступово зміщується в їхній бік.
Кукурудза вже другий рік поспіль стала мало не нерентабельною, якби не девальвація гривні і відповідно зростання ринкових цін, то аграрії б зазнали збитків.
По-друге, попит з боку переробників дуже високий: при потужностях переробки в 14-15 млн тонн, виробництво соняшнику не перевищує 11,4 млн тонн, тобто деякі заводи завантажені лише на 60-70% від номінальної потужності.
Тому можна зробити висновок, що Україна збільшить виробництво сої та соняшнику в 2015 році замість озимих та кукурудзи.

69002, Україна, м. Запоріжжя, вул. Космічна, 121в
office@poletehnika.in.ua
098-931-31-31; 066-931-31-31