Актуальні рекомендації BASF з протруєня насіння озимих зернових культур

22 вересня 2016 р.

Загальна ситуація

Все ще триває сівба озимини. Відсутність опадів змусила переглянути строки сівби і поставила під загрозу вчасне отримання дружних сходів зернових культур.  Отже - часу для нормального загартування озимини немає.

За таких умов дуже важливо максимально захистити рослини від комплексу патогенів, що уражують сходи рослини під час перезимівлі, в той же час не пригнічуючи проростання насіння. На кінець вересня - початок жовтня в Україні прогнозується дощова погода з прохолодною температурою. За таких умов можливий розвиток септоріозу проростків  - збудник Septoria nodorum. При сильному ураженні спостерігається звивання проростків, викривлення, побуріння основи перших листків.

Нагадуємо Вам, що компанія BASF має унікальний протруйник Кінто® Дуо , який контролює як насіннєву, так і ґрунтову інфекцію і відрізняється винятковою селективністю до культури і м’якістю дії.

Всім відомий факт, що практично всі триазольні сполуки у тій чи іншій мірі володіють ретардантними властивостями (тебуконазол, метконазол). Тобто при перевищенні концентрації діючої речовини ми можемо отримати негативні наслідки (затримка із появою сходів, затримка у розвитку проростків та рослин, пригнічення рослин, в деяких випадках загибель проростків). Необхідно розуміти, що таке перевищення концентрації діючої речовини може трапитись не через те, що виробничник використав збільшену норму витрати препарату.

Такі випадки трапляються при використанні рекомендованих норм витрат, коли насіння висівається у сухий ґрунт або при недостатньому вологозабезпеченні під час проростання насіння та розвитку проростків. Оскільки вологи у ґрунті недостатньо, то концентрація діючої речовини у водному розчині ґрунту зростає. Рослина намагається використати всю доступну їй вологу з ґрунту і разом з нею споживає високі норми діючої речовини. У період, коли рослинні тканини не мають інтенсивного росту через брак вологи, концентрація діючої речовини у тканинах рослини зростає і перевищує необхідні рівні, при яких ростові процеси розвиваються без відхилень. Як наслідок – затримка розвитку проростків та інші негативні наслідки.

Тритіконазол – виняток серед триазольних сполук. При перевищенні оптимальних концентрацій навіть у 5 разів, негативного впливу на проростки не має!!!

Нижче наведені дані Колегії з розвитку сільського господарства та садівництва – авторитетної незалежної некомерційної організації у Великій Британії, яка щороку проводить випробування діючих речовин пестицидів, які свідчать, що Кінто® Дуо контролює широкий спектр патогенів і переважає за цим показником конкурентні продукти.

Посилання на дані Колегії

За більш детальною інформацією, клікайте та переходьте до каталогу препаратів BASF:

Кінто® Дуо

 

Детальна інформація про продукцію напрямку «Засоби захисту рослин»:

Сверчков Дмитро, керівник напрямку: (067) 617 39 30

Ковальчук Ігор,  агроном  Компанії «Полетехніка»:  (067) 619 79 09

Фахівець з продажу насіння та ЗЗР

Раєвських Анна (067) 618 37 26